The Daily Item, Sunbury, PA

The Valley

February 11, 2013

Milton Middle School second marking period honor roll

MILTON MIDDLE SCHOOL

DISTINGUISHED HONOR ROLL

Grade 6:
Hayley Aunkst, Anthony Ayala, Kaleb Baker, Lindsey Birdsall, Taya Boyles, Alexis Bridge, Molly Brown, Siara Buck, Lucas Burkhart, Zackary Burkhart, Alyssa Byers, Nicholas Cox, Emma Criswell, Elizabeth Crites, Philip Davis, Callista Dyer, Jillian East, Mason Edison, Olivia Eisenhauer, Dalton Fay, Brandon Feltman, Dalton Fisher, Gregory Fleck, Dylan Freeman, Jared Gagnon, Nina Galyaveyeva, Alyse Goodwin, Dana Grigsby, Alex Guffey, Kellan Guinn-Bailey, Hannah Hagenbuch, Hope Harrington, Amanda Hauck, Dana Hering, Chienne Herman, Tyler Hill, Kathryn Hummel, Miranda Keefer, Matthew Kurtz, Gabrielle Letteer, Amber Lobos, Shelby Marvin, Kendall Mensch, Nicholas Neagu, Angela Paul, Donna Peterman, Zachary Phillips, Olivia Rearick, Hannah Reynolds, Madelynn Rohrer, Megan Sanchez, Joseph Sanders, Megan Schreck, Mekayla Schrock, Catelynn Schutt, Abigail Seebold, Amelia Sherman, January Sholly, Shelby Shultz, Emily Snyder, Hannah Stewart, Nicolas Summers, Sydney Telesky, Paige Treibley, Christine Ulmer, Kaylee Wanamaker, Taylor Weddington, Marissa Williams, Lillian Wirt, Marina Yegorenkova, Joel Yoder, Haley Zeiber, Abigail Zimmerman

Grade 7: Colton Aikey, Megan Benfer, Rachel Boop, Katelynn Brown, Taryn Chubb, Mariangelicke Colon, Jordan Derr, Nicholas Doresky, Shaylyn Force, Gretchen Fullmer, Angel Funiciello, Alison Gardner, Jalil Garrison, Paige Harvey, Courtney King, Tyler Leeser, Alexis Lincoln, Francisco Manzano, Caitlyn Mattingly, Alecia McElwee, Andrew McNeal, Gita Passi, Chloe Perrin, Hailey Roup, Emma Smith, Aubrey Wagner, Aidan Welch, Aaron Woltz

Grade 8: Brent Artley, Jacob Bamonte, Logan Bennett, Alexander Benscoter, Jared Cromley, Courtney Daub, Brienna Flewelling, Elena Fraboni, Cody Greenaway, Kendall Landis, Samantha Marvin, Burgandee McGraw, Mariah Morse, Brent Mosser, Katie Nickelson, Joni Sabin, Maddison Smith, Megan Snyder, Tacie Telesky, Kayla Vincent, Carissa Wagner, Margaret Wetzel, Taylor Wolfe, Ayden Yoder, Samantha Young

HONOR ROLL

Grade 6:
Samantha Aikey, Hailey Bartlett, Lexie Bennett, Preston Bennett, Blaze Bergerstock, Kayla Bowers, Sophia Budd, Rachelle Campbell, Eric Counsil, Juan Cruz-Kuilan, Paola Cuencas, Brett Davis, Haiden DeBerry, Nicholas Dorneman, Jayden Enoch, Misty Eschbach, Jacob Felix, Chloe Fogelman, Chelsea Francis, Justin Gaugler, Cameryn Guisewite, Jacob Guthrie, Kristopher Heck, Kylee Hill, Victoria Huerta, Brianna Hulsizer, Ryan Kitchen, Jared Knapp, Trevor Koch, Adrien Krall, Mikayla Lloyd, Gary Martin, Riley McGee, Romeo Mong, Zachary Mong, Isabelle Olsen, Jacob Olson, Ayrie Parsons, John Preyer, Kaia Pursley, Carl Randall, Caitlyn Reedy, Quaylin Rice, Michelle Rosado, Brian Royer, Cora Sandrick, Kaylin Scott, Kayla Shade, Collin Shaffer, Dalton Shearer, Cole Snyder, Creedence Stewart, Cheyyene Walter, William West, Ariel Workman, Luke Young

Grade 7: Amanda Arnold, Dalton Andres, Logan Baker, Jevia Barbee, Alexis Bass, Teann Beck, Kayleigh Bellido, Reece Benshoff, Jovan Betz, Kenneth Bitner, Chase Bobb, Carrie Campbell, Allyssa Cox, Megan Dehart, Kyle Elmore, Samuel Galyaveyev, Alex Garcia, Cole Geiger, Taylor Geiser, Saige Graham, Dalton Griffin, Yegor Gussev, Breona Hauck, Adrianna Hernandez, Lewis Hughes, Seth Kendall, Harrison Kling, Barbara Knapp, Kami Kohler, Alexis Krall, Kellsie Landis, Sarina Lauchle, Sean Lee, Megan Loesser, Breeanna Marshall, Maddison Maurer, Zacharie Minium, Jadan Moore, Jazmine Nicholas, Jasmine Norman, Wavie O’Grady, Zowie Osterhoudt, Kameeka Pursley, Kacee Reitz, Twyla Reynolds, Curtis Robbins, Ashlee Robins, Dakota Rupert, Jazmyn Savidge, Hali Simon, Kane Smith, Austin Willow, Alexander Yoder

Grade 8: Robyn Anderegg, Cameron Aunkst, Brianna Barrenchea, Michael Bergerstock, Kayla Boyer, Kaylee Boyer, Andrew Brink, Kylie Brouse, Kearstin Calhoun, Samantha Crawford, Sydney Derr, Ryan Emery, Brent Engleman, Rosalind Freeze, Joseph Hackenberg, Laura Hauck, Casi Jo Hoover, Rayven Houtz, Caleb Keesler, Allyson Kibler, Sara Koch, Sabrina Kratzer, Hannah Livengood, Joseph Martin, River Mertz, Cameron Metzger, Atleigh Miller, Nathan Morgan, Reid Orphan, Alex Parsons, Claire Preisch, Gabrielle Riccio, Jamie Roberto, Xavier Rodriguez, Bryce Sanders, Alex Satteson, Colette Schreffler, Cassandra Smith, Raven Smith, Savannah Soto-Gordner, Brandan Stamm, Matthew Strong, Dillian Sweeley, Drew Trate, Taylor Treibley, Bradley Ulmer, Cody Walter, Benjamin Williams, Eric Wilt, Shannon Yocca

1
Text Only
Photo Galleries